Dökümanlar

 

Kurumsal

İleriyi gören adımlarımız, hep mükemmelin peşinde...

Sözlükler “Norm” sözcüğünü kurallar ve ilkeler olarak tanımlıyor. 45 yıldır adımızın hakkını vermek için belirlediğimiz ‘kurallarla’ yaşamayı seçtik. Değerlerimizi geliştirdik. ‘İlkelerimiz’le büyüdük. Geleceği tahmin edebilmek için onu yaratmak gerektiğini biliyorduk. Bunun için gerekli olan görünmez şeyleri görebilme becerisiydi. Dünyanın ve ülkemizin ihtiyaçlarını, teknolojinin değişimini ve en önemlisi müşterilerimizin beklentilerini karşılamanın önemiydi. Norm Holding bu vizyon ve değerlerle büyüdü.

Norm Holding’i sektörünün zirvesine taşıyan üç ana ilkemiz var. Biliyoruz ki kaliteyi müşteri tanımlar. O halde müşterilerimiz için fark yaratırız. Müşterimize karşı her zaman dürüst ve paylaşımdan yana hareket etmeliydik. Zira kurulduğumuz günden itibaren sadece üretimde kaliteye değil, o üretimi gerçekleştirenlerle birlikte müşteri ve bayilerimizle bir takım çalışması içinde hareket etmemiz gerektiğinin bilincindeyiz.

45 yılda önce lokomotif gücümüz cıvata sanayinde ülkemizin lider kuruluşu olmayı hedefledik. Bu hedefimizle birlikte vizyonumuzu geliştirdik. Çünkü üretimimize, kalitemize ve  her geçen yıl geliştirdiğimiz teknolojimize güveniyorduk. Sırada global bir oyuncu olmak ve dünya ile rekabet etmek vardı. Norm Holding 2015 yılında hedeflediği 90 bin tonluk üretimi gerçekleştirerek, üretim artışını son 10 yılda 4 katına çıkardı. Böylece, "Türkiye'de en hızlı üretim artışını ve büyümeyi sağlayan" ilk 10 firma arasında yerini aldı. Bu tarihi sıçrama ile Norm Holding bugün üretim kapasitesi ve ürün çeşitliliği ile Avrupa’nın ilk beş firması arasında yerini aldı. Dünyanın önde gelen büyük otomotiv kuruluşlarının tedarikçisi olarak  kalitemiz tanımlandı.

2500 çalışanımızla işin  özen ve saygıyla geliştiren bir takımız. 6 pazarlama şirketimize teveccüh bağlılık gösteren bayi ve müşterilerimiz ile büyük bir aileyiz. Bugün övünçle söylüyoruz ki  Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasındayız. Milli sanayimize kattığımız değerlerle, içinde yaşadığımız toplumumuza gösterdiğimiz saygıyla büyüyoruz. Normlarımızı geliştiriyor, çağın gerekleriyle buluşturuyoruz. Onun içindir ki aldığımız ödüllerle bu çabamız, emeğimiz,ve vizyonumuzun katdir edildiğini görüyoruz. 
1973 yılında sadece bir adet çift vuruşlu makine ile başlayan ama çalışma, alınteri, dürüstlük, kalite ve vizyonla gelişen bir başarı öyküsü şimdi dünya ile rekabet eden, AR Ge ile teknoloji üreten bir vizyona dönüştü. Bizim ülkemizi ve sektörümüzü firmamızı dünyanın en ileri noktasına taşımak gibi bir hayalimiz var. Hayallerimiz ölçüsünde büyüyecek ve onları birer birer gerçekleştireceğiz.